Zespół Indiański Promienie Słońca

Powrót do O ZESPOLE

HISTORIA

zespolWszystko zaczęło się wiele zim temu, kiedy byłem małym chłopcem i biegałem po lesie z łukiem udając Indianina (tak zaczynają się również historie wielu moich przyjaciół, którzy dziś są dorośli i nadal pasjonuje ich kultura Indian). Mijały lata, a mi przy oglądaniu każdego filmu o Indianach chodziły ciarki po plecach. Tak było do czasu, aż spotkałem cudownych ludzi, którzy uświadomili mi, że w Polsce istnieje Polski Ruch Przyjaciół Indian (PRPI). Potem było pierwsze Pow Wow (Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej) i Zlot Indiański, na którym nasz zespół “Rise of the Sun”, który tworzy grupa młodych ludzi, zaistniał po raz pierwszy.zespoldwa

Dziś nasi tancerze odnoszą na festiwalach tańca liczne sukcesy zarówno w Polce jak i za granicą: w Czechach i Niemczech.
Swoim tańcem i zabawą chcemy ukazać piękno i wartości jakie niesie ze sobą kultura Indian Równin Ameryki Północnej. Bierzemy udział w imprezach firmowych, prelekcjach w szkołach i domach kultury. Zespół występuje cały rok: latem w plenerze, a zimą w salach. Braliśmy udział w nagraniu programu dla telewizji TVN “Podróże z Meteo” i dla TVP ABC ,, Mali Światowcy”. Naszym występem uświetniliśmy XV – lecie zespołu Cree oraz  Dolnośląskie Festiwale Nauki we Wrocławiu. Oferta naszego PROFESJONALNEGO ZESPOŁU INDIAŃSKIEGO jest wspaniałą atrakcją każdej imprezy.