ROBERT SOTO W LUBAWCE

   

W tym roku po raz trzeci gościliśmy w Lubawce Roberta Soto. Tedwa dni spędzone z Robertem, to był dobry czas. Tradycyjnie z powodu Indian time kilka zaplanowanych rzeczy wypadło z planu, ale to już standard J. A co porabialiśmy w tym czasie?. Byliśmy na spotkaniu z samorządowcami z naszego miasta i gminy oraz na warsztatach kulinarnych w Placówce Wsparcia Dziennego w Lubawce, podczas których Robert uczył dzieci i młodzież jak się robi tacos. Miło spędzaliśmy czas w pięknych okolicznościach przyrody i aktywnie, podczas występu w domu kultury. Poza tym rozmowy, rozmowy, rozmowy. Kto zna Roberta, ten wie jaki to gaduła J Ten pobyt nie mógłby się udać gdyby nie kilka osób. Bardzo chciałbym podziękować szwagrowi Łukaszowi za dwa dni bycia ,,moim językiem”. Piotrowi za to, że mogliśmy jego ,,mustangiem” sprawnie poruszać się po naszych górach. Marcelinie za rewelacyjne tłumaczenie podczas występu i błyskawicznej zgody pomimo tego, że musiała przełożyć własne plany. Dyrektorowi Sławkowi, Rafałowi i Magdzie z domu kultury za świetną organizację imprezy pomimo tego, że było bardzo mało czasu. Szwagierce Magdzie, za pyszną pożegnalną ucztę. Fajnie mieć przyjaciół, na których bezinteresowność można liczyć. Za to wszystko jeszcze raz Wam pięknie dziękuję J. Nie wiem, co Robert zapamięta z tegorocznej wizyty w Lubawce, ale jestem przekonany, że na długo w jego pamięci pozostaną kluski śląskie zrobione przez Dorotkę. Podczas pobytu kilkakrotnie powtarzał, że tak miękkich i pysznych nie jadł nigdy.

XVII POW WOW UNIEJÓW

Za nami XVII Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej, który odbył się w sobotę 13.04.2019 r w Uniejowie. W festiwalu wzięli udział tancerze z Niemiec, Czech, Słowacji, Danii, Norwegii, Finlandii i Polski. Gościem specjalnym był Robert Soto, który pochodzi z Plenienia Apache Lipan z Teksasu. Podczas festiwalu można było również zobaczyć niezwykłe tańce i ceremonie w wykonaniu trzech azteckich tancerzy. W uniejowskim Pow Wow po raz kolejny wzięli udział tancerze z naszego zespołu. W kategorii junior girls traditional pierwsze miejsce zajęła Martyna Puławska, a drugie Eliza Kołodziej. W kategorii junior girls fancy shawl pierwsze miejsce zajęła Paulina Krok – Orzechowska. W kategorii teen boys traditional pierwsze miejsce zajął Kornel Cyranowski, a trzecie Klaudiusz Bugański. W kategorii teen girls traditional pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Cyranowska,  drugie Sara Niciejewska, a trzecie Julia Wilczyńska. W kategorii Fancy Feather Dance trzecie miejsce zajął Gabriel Bugański. 

 

POW WOW KLADNO

23.03.2019 r w Kladnie koło Pragi (Czeska Republika) odbył się XXIV Festiwal Muzyki i Tańca Indian Ameryki Północnej, w którym wziął udział nasz zespół. W festiwalu wzięli udział tancerze z Niemiec, Polski, Czech, Słowacji, Stanów Zjednoczonych. Festiwal uświetniła grupa Indian z Plemienia Apache Lipan z Texasu oraz z Plemienia Cheyenne. Należy również podkreślić,że w festiwalu wzięła udział licząca około 30 osób grupa tancerzy.  W kategorii junior girls fancy shawl trzecie miejsce zajęła Julia Wilczyńska, natomiast w kategorii junior girls traditional dance pierwsze miejsce zajęła Martyna Puławska, a trzecie Nadia Kałmuk.

NIEZWYKŁA WIZYTA

Trzy dni pełne śmiechu, wzruszeń, godzin rozmów (dzięki Jagna za bezcenną pomoc). Był zaplanowany występ dla Centrum Kultury w Kamiennej Górze (dzięki za profesjonalne podejście Marku, Marcelino, Andrzeju 🙂 i rewelacyjne fotki: Bogdanie i Arturze oraz TV Kamienna Góra za świetne filmiki. Było też spontaniczne spotkanie dla dzieci w szkole podstawowej dotyczące tolerancji, a kto piękniej mógł o tym opowiedzieć jak nie Robert. No i dotarł do nas Milan z Czech, który dodał kolorytu naszym dniom Polsko – Czesko -Apackim. No i dziękuję żonie i synkowi – za wszystko, bo długo by tu wymieniać   A przede wszystkim dziękuję Robertwi Soto, że wspólnie z nim mogliśmy spędzić ten cudowny czas. 

XVI JESIENNE POW WOW POZNAŃ

Rozpoczynam na tej stronie prace redaktorską. POW WOW rozpoczęło się dnia 21.10.2017r. o godz.15:00 a zakończyło 21.10.2017 o godz.22:00. Organizatorami festynu byli poznańscy indianiści, a przede wszystkim Krzysztof „Myszak” Myszkowski. Tym razem było dużo utalentowanych tancerzy. Indianiści przyjechali z całej Europy.